Blog

Why Should I Bother Learning a Mobil Language?

Mobile app development is quickly becoming a central pillar of modern business. Mobile apps allow businesses to reach out to consumers and clients in ways formerly not experienced prior to the mobile revolution.

Read more

Android işletim sistemi kullanıcılari dikkat !

Android işletim sistemine sahip kullanıcılar bu müzik dosyasına dikkat edin. Cihazlardaki güvenlik açıklığı nedeniyle bir mp3 dosyasının açılması cihazın kötüye kullanılmasına yol açabilir. 2008’de çıkan 1.0 versiyonundan 5.0 ve üstüne kadar olan bütün cihazları etkileyebilecek bir güvenlik açığının bulunduğu Zimperium zLabs tarafından tespit edildi.

Read more

App Store Optimizasyonu Nedir?

Aslında mobil uygulama dünyasının ne kadar büyük ve değerli olduğundan bahsetmeye gerek yok ama biz yine de kısaca değinelim. Araştırmalar, günümüzde insanların mobil cihazlarında günde 2 saat civarında bir süre harcadığını ortaya koyuyor ve kuşkusuz bu rakam her geçen gün artıyor. Örneğin Gartner’a göre küresel olarak uygulama marketlerden 2017 yılı sonunda 15 milyon ücretli, 250 milyon da...

Read more

Google Street View’a sanal gerçeklik desteği geldi

Google’ın en popüler servislerinden olan Street View’a sanal gerçeklik desteği geldi. Kullanıcılar Google’ın rakiplerine göre çok uygun fiyatla satışa sunduğu sanal gerçeklik başlığı Google Cardboard’u kullanarak servisin yeni özelliğinden faydalanabilecekler. Resmi blogu üzerinde yapılan duyuruya göre Google Street View‘ın Android ve iOS uygulaması Cardboard ile kullanılabilecek.

Read more

Windows Phone Alınabilir mi?

Telefon pazarında artık çok fazla rakip görmekteyiz. ‘‘Android, Ios, Firefox, Ubuntu’’ ve bugünkü konumuz olan Windows Phone. Yaygın olarak kullanılan Android ve Ios işletim sistemi yanında Windows Phone’a da yer var mı? Öncelikle kıyaslayarak gitmek en avantajlısı olacaktır. Fazla vakit geçirmeden başlayalım. :)

Read more